RABATY DO -10% NA MARKĘ MARBO SPORT Z KODEM DEAL10MS

Trening Body Building sposobem na idealną sylwetkę

Data dodania: 2021-10-13 | Data modyfikacji: 2024-04-12 | Autor: Marbo Sport

Ćwiczenia mające na celu uzyskanie pięknej sylwetki bardzo często kojarzone są z damskim fitnessem, lekkimi handelkami w pastelowych kolorach i paniami w obcisłych legginsach. Oczywiście nie ma w tym nic złego i należy przyklasnąć każdej pani, która zamiast leżeć na kanapie aktywnie oraz dynamicznie dba o swoją figurę, zdrowie i samopoczucie. Jednak warto wspomnieć o tym, że istnieje także inna metoda. Ciężary i bodybuilding, czyli kulturystyczna metoda rzeźbienia sylwetki, nie jest zarezerwowana jedynie dla panów. Wręcz przeciwnie. Czemu zatem tak mało pań korzysta z treningu siłowego w drodze do pięknej i zgrabnej sylwetki?

Trening Body Building sposobem na idealną sylwetkę
  1. Strach przed ciężarami
  2. Bodybuilding na idealną sylwetkę
  3. Kobieta ze sztangą
  4. Trener to bezcenna rzecz
  5. Co dodatkowo daje body building?

Strach przed ciężarami

Jak zwykle bywa w wielu dziedzinach – głównie zawiniły tu stereotypy. Podział na słabą i silną płeć w pewien niepisany sposób zarezerwował ćwiczenia siłowe dla panów i aerobowe dla pań. Na szczęście ten stan powoli się zmienia i coraz częściej widzimy dziewczęta używające obciążeń na siłowniach. Dodatkowo winą za strach pań przed ćwiczeniami kulturystycznymi można obarczyć także kolorowe pisma, które pokazują kobiety-kulturystki jako silne, ale mało kobiece. Pora zburzyć ten przesąd.

Bodybuilding na idealną sylwetkę

Każdy dobry trener bez wahania powie, że kulturystyczny model treningowy jest jedną z najlepszych dróg do uzyskania pięknej kobiecej sylwetki. Należy pamiętać, że kulturystyka to nie dziedzina mająca na celu uzyskanie największych i najbardziej rozwiniętych mięśni – to trening, który ma prowadzić do uzyskania pięknych proporcji i rozwijać te partię mięśni, które uznajemy za stosowne. Nie istnieje jeden i ustalony tor, który nakazuje kulturystom budować wielkie bicepsy – to ich własny wybór i marzenie. Ale przecież body building może zostać ukierunkowany na zupełnie inne partie mięśniowe i rozwijać je do poziomu, w którym cieszyć będą pięknym kształtem. Nie ujmując fitnessowi – kulturystyczna metoda kształtowania sylwetki często daje lepsze i znacznie lepiej widoczne efekty.

Kobieta ze sztangą

Czy kobieta ćwicząca ze sztangą i hantlami to coś dziwnego? Może jeszcze do niedawna i wywołałoby to pełne politowania uśmieszki kolegów, ale na szczęście czasy się zmieniają. I należy dążyć do poszerzania tej świadomości. Przekaz jest prosty – jeżeli jesteś kobietą to na siłowni możesz i powinnaś używać tych urządzeń i obciążeń, które w najlepszy sposób pomogą ci osiągać twoje cele. Nie ma żadnej magicznej linii odgradzającej „damskie orbitreki” od „męskich hantli”. Każda kobieta, która pragnie posiadać piękną sylwetkę, jędrne i wysportowane ciało z pięknie wyeksponowanymi kobiecymi krągłościami powinna zainteresować się siłowym treningiem body building – chociażby jako uzupełnienie ćwiczeń cardio.

Trener to bezcenna rzecz

Aby prawidłowo zadbać o swoją sylwetkę potrzebny będzie jednak dobry plan treningowy. Najlepiej nie bać się i skorzystać z opieki doświadczonego trenera. Taka osoba po pierwsze najlepiej dobierze konkretny zestaw ćwiczeń do potrzeb, pozwoli przełamać pewne bariery i zapewni bezpieczeństwo i asekurację w pierwszych krokach do siłowego modelowania pięknej sylwetki. Jeżeli nie ma możliwości by skorzystać z pomocy takiego człowieka, to trzeba zwrócić się po pomoc doświadczonych koleżanek – najlepiej przez sprawdzone i rzetelne fora dla kulturystów. Ostatecznie pozostaje też możliwość skorzystania z literatury i podręczników opisujących to zagadnienie – ale w tym wypadku nie będzie nikogo kto mógłby skorygować ewentualne błędy.

Co dodatkowo daje body building?

Nawet jeżeli smukła i piękna sylwetka jest naszym jedynym celem w drodze siłowego treningu, to nie można zapominać o tym, że dodatkowe pozytywne efekty przyjdą same z siebie. Trening kulturystyczny nie tylko zmniejszy ilość zbędnej tkanki tłuszczowej i pięknie zaokrągli mięśnie pośladków czy ramion, ale przyczyni się także do znacznego wzrostu wydolności organizmu. To przekłada się bezpośrednio na lepszą odporność immunologiczną i zmniejszenie liczby infekcji oraz chorób. Dodatkowo tego typu trening poprawia koordynację ruchową i postawę ciała. Nawet najszczuplejsza kobieta i najbardziej przystojny mężczyzna nie będą w pełni atrakcyjni jeżeli poruszają się przygarbieni i niepewni. Sprężysty i pewny krok w połączeniu z wyprostowaną sylwetką są synonimem seksapilu i atrakcyjności w oczach płci przeciwnej – a to przecież również gra warta świeczki.

Podobne artykuły:

Polecane

pixel