RABATY DO -10% NA MARKĘ MARBO SPORT Z KODEM DEAL10MS
Uwaga! Kody rabatowe nie łączą się z innymi promocjami.

Trening Body Building sposobem na idealną sylwetkę

Ćwiczenia mające na celu uzyskanie pięknej sylwetki bardzo często kojarzone są z damskim fitnessem, lekkimi handelkami w pastelowych kolorach i paniami w obcisłych legginsach. Oczywiście nie ma w tym nic złego i należy przyklasnąć każdej pani, która zamiast leżeć na kanapie aktywnie oraz dynamicznie dba o swoją figurę, zdrowie i samopoczucie. Jednak warto wspomnieć o tym, że istnieje także inna metoda. Ciężary i bodybuilding, czyli kulturystyczna metoda rzeźbienia sylwetki, nie jest zarezerwowana jedynie dla panów. Wręcz przeciwnie. Czemu zatem tak mało pań korzysta z treningu siłowego w drodze do pięknej i zgrabnej sylwetki?

Trening Body Building sposobem na idealną sylwetkę

Strach przed ciężarami

Jak zwykle bywa w wielu dziedzinach – głównie zawiniły tu stereotypy. Podział na słabą i silną płeć w pewien niepisany sposób zarezerwował ćwiczenia siłowe dla panów i aerobowe dla pań. Na szczęście ten stan powoli się zmienia i coraz częściej widzimy dziewczęta używające obciążeń na siłowniach. Dodatkowo winą za strach pań przed ćwiczeniami kulturystycznymi można obarczyć także kolorowe pisma, które pokazują kobiety-kulturystki jako silne, ale mało kobiece. Pora zburzyć ten przesąd.

Bodybuilding na idealną sylwetkę

Każdy dobry trener bez wahania powie, że kulturystyczny model treningowy jest jedną z najlepszych dróg do uzyskania pięknej kobiecej sylwetki. Należy pamiętać, że kulturystyka to nie dziedzina mająca na celu uzyskanie największych i najbardziej rozwiniętych mięśni – to trening, który ma prowadzić do uzyskania pięknych proporcji i rozwijać te partię mięśni, które uznajemy za stosowne. Nie istnieje jeden i ustalony tor, który nakazuje kulturystom budować wielkie bicepsy – to ich własny wybór i marzenie. Ale przecież body building może zostać ukierunkowany na zupełnie inne partie mięśniowe i rozwijać je do poziomu, w którym cieszyć będą pięknym kształtem. Nie ujmując fitnessowi – kulturystyczna metoda kształtowania sylwetki często daje lepsze i znacznie lepiej widoczne efekty.

Kobieta ze sztangą

Czy kobieta ćwicząca ze sztangą i hantlami to coś dziwnego? Może jeszcze do niedawna i wywołałoby to pełne politowania uśmieszki kolegów, ale na szczęście czasy się zmieniają. I należy dążyć do poszerzania tej świadomości. Przekaz jest prosty – jeżeli jesteś kobietą to na siłowni możesz i powinnaś używać tych urządzeń i obciążeń, które w najlepszy sposób pomogą ci osiągać twoje cele. Nie ma żadnej magicznej linii odgradzającej „damskie orbitreki” od „męskich hantli”. Każda kobieta, która pragnie posiadać piękną sylwetkę, jędrne i wysportowane ciało z pięknie wyeksponowanymi kobiecymi krągłościami powinna zainteresować się siłowym treningiem body building – chociażby jako uzupełnienie ćwiczeń cardio.

Trener to bezcenna rzecz

Aby prawidłowo zadbać o swoją sylwetkę potrzebny będzie jednak dobry plan treningowy. Najlepiej nie bać się i skorzystać z opieki doświadczonego trenera. Taka osoba po pierwsze najlepiej dobierze konkretny zestaw ćwiczeń do potrzeb, pozwoli przełamać pewne bariery i zapewni bezpieczeństwo i asekurację w pierwszych krokach do siłowego modelowania pięknej sylwetki. Jeżeli nie ma możliwości by skorzystać z pomocy takiego człowieka, to trzeba zwrócić się po pomoc doświadczonych koleżanek – najlepiej przez sprawdzone i rzetelne fora dla kulturystów. Ostatecznie pozostaje też możliwość skorzystania z literatury i podręczników opisujących to zagadnienie – ale w tym wypadku nie będzie nikogo kto mógłby skorygować ewentualne błędy.

Co dodatkowo daje body building?

Nawet jeżeli smukła i piękna sylwetka jest naszym jedynym celem w drodze siłowego treningu, to nie można zapominać o tym, że dodatkowe pozytywne efekty przyjdą same z siebie. Trening kulturystyczny nie tylko zmniejszy ilość zbędnej tkanki tłuszczowej i pięknie zaokrągli mięśnie pośladków czy ramion, ale przyczyni się także do znacznego wzrostu wydolności organizmu. To przekłada się bezpośrednio na lepszą odporność immunologiczną i zmniejszenie liczby infekcji oraz chorób. Dodatkowo tego typu trening poprawia koordynację ruchową i postawę ciała. Nawet najszczuplejsza kobieta i najbardziej przystojny mężczyzna nie będą w pełni atrakcyjni jeżeli poruszają się przygarbieni i niepewni. Sprężysty i pewny krok w połączeniu z wyprostowaną sylwetką są synonimem seksapilu i atrakcyjności w oczach płci przeciwnej – a to przecież również gra warta świeczki.

pixel