W tej kategorii znajdą Państwo najwyższej jakości stojaki na sztangę, wśród których każdy, nawet najbardziej wymagający, klient znajdzie produkt spełniający jego potrzeby. Nasze stojaki na sztangę doskonale sprawdzą się zarówno w profesjonalnych siłowniach, klubach fitness, jak i warunkach domowych.
W naszej ofercie znaleźć można wiele praktycznych wariantów tych produktów, takich jak:
-
stojaki regulowane,
-
stojaki o wzmocnionej konstrukcji,
-
stojaki przeznaczone na różną ilość sztang,
-
stojaki na gryfy, stojaki wolnostojące,
-
stojaki z funkcją asekuracji,
-
stojaki z regulowanym rozstawem,
-
stojaki łączone, stojaki wielopoziomowe,
-
stojaki o różnej wysokości,
-
stojaki do ćwiczeń ze sztangą,
-
a także stojaki służące do wykonywania przysiadów ze sztangą.
Wszystkie proponowane przez nas produkty odznaczają się wysoką jakością wykonania. Są także desygnowane najlepszymi i cenionymi na całym świecie markami sportowymi, takimi jak Kettler, Finnlo, a także Marbo Sport. W razie problemów z doborem odpowiedniego stojaka służymy pomocą.
Stojaki pod sztangę - niezbędna asekuracja treningu
Ćwiczenia siłowe, szczególnie przy użyciu ławeczek do wyciskania, nie obędą się bez dobrego stojaka pod sztangę. To on będzie miejscem, z którego zabierzemy ciężar, a jednocześnie powrócimy z nim po skończonej serii. Jak można się domyślić, musi to być bardzo stabilna konstrukcja, gdyż ciężary, które będzie dźwigała, osiągać mogą naprawdę wysokie wartości.
Wiedząc, jak wiele, w różnych znaczeniach, spoczywa na stojaku pod sztangę, warto mieć pojęcie, czym powinien odznaczać się dobry sprzęt tego typu. Najważniejsza jest wysoka jakość materiałów, gdyż to one zapewnią wytrzymałość całej konstrukcji. Warto wybierać stojaki pod sztangę, które są spawane, a nie rozkręcane. Ten sposób konstrukcji sprawi, że całość będzie dużo stabilniejsza - zmniejszy możliwość chwiania się, co nie tylko dekoncentruje, ale może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Warto wiedzieć, że wytrzymałość jest determinowana używanymi materiałami, ale nie trzeba się na nich znać, aby dobrze wybrać - producenci określają, do jakiego ciężaru przeznaczone są dane sztangi.
Bardzo ważnym aspektem dobrego stojaka są jego możliwości regulacji. Sprawi to, że niezależnie od wzrostu i innych fizycznych możliwości, sztangę można będzie umieścić na takiej wysokości, aby trening był przyjemnością, a nie udręką. Nie można też ominąć dobrej, dużej podstawy, która zwieńczona powinna być antypoślizgowym materiałem. Warto jednak wiedzieć, że nawet najlepszy stojak na sztangę nie pomoże, jeśli podłoże będzie nierówne.
Jaki stojak pod sztangę wybrać?
Wybór odpowiedniego stojaka na pewno warto zacząć od przestrzegania zasad, o których wspomnieliśmy. Jednak, jeśli chodzi o konkretne modele, warto zastanowić się nad kilkoma z nich.
Trening początkujących atletów warto rozpocząć od zakupu prostego modelu, który przyda przy przysiadach ze sztangą, ale też podczas treningu na ławeczce - stojaki SG-10 od firmy SmartGym Fitness Accessories będzie świetnym rozwiązaniem. Mają one 6-stopniową regulację wysokości, która pozwoli zaatakować różne grupy mięśniowe. Jest to model tani, ale oferujący bardzo dużą wytrzymałość - aż do 200 kg. Tworzywo sztuczne na stabilnych podstawach nie pozwoli porysować podłogi, co jest szczególnie ważne w domowych warunkach.
Jednak proste modele nie wszystkim będą odpowiadać - dla tych najbardziej wymagających powstał stojak MP-S202 firmy Marbo Sport. Jest to niezwykle ciężki stojak, zbudowany z najtrwalszych materiałów, który zapewnia pełnię stabilności, niezależnie od stosowanego ciężaru. Wyposażony został w sześć par uchwytów do odkładania sztangi i regulowany pręt asekuracyjny, aby dbać o zabezpieczenie użytkownika. Opcjonalnie można również zainstalować tuleje, które będą składować obciążenia olimpijskie.
Zobacz także: