RABATY DO -10% NA MARKĘ MARBO SPORT Z KODEM DEAL10MS

Najbardziej oblegany sprzęt na siłowni

Data dodania: 2021-10-13 | Data modyfikacji: 2024-04-12 | Autor: Marbo Sport

Doskonale wyrzeźbiony, płaski brzuch to marzenie wielu mężczyzn i kobiet. Pytania o najskuteczniejszy program treningowy skoncentrowany na mięśniach brzucha bardzo często pojawiają się na różnego rodzaju forach oraz stronach internetowych. Płaski i umięśniony brzuch to obecnie synonim doskonałej sylwetki i symbol dobrej kondycji oraz zdrowia. Nic dziwnego zatem, że na ten temat stworzono już wiele teorii i programów treningowych. Prawie każdy chce się dowiedzieć, jakie ćwiczenia na płaski brzuch najszybciej i najskuteczniej pomogą osiągnąć wymarzony cel. O czym warto pamiętać, zaczynając swoją drogę do idealnej sylwetki i mocnych mięśni brzucha?

Najbardziej oblegany sprzęt na siłowni
  1. Stepper i rowerek stacjonarny
  2. Ławka do brzuszków
  3. Ergometr wioślarski
  4. Wyciągi
  5. Sztanga
  6. Maszyny do ćwiczeń mięśni ud
  7. Motylek
  8. Hantle

Stepper i rowerek stacjonarny

Te urządzania zawsze cieszą się dużym powodzeniem - szczególnie na siłowniach gdzie często pojawiają się panie. Rowery, orbitreki i steppery są proste a ich używanie nie wiąże się z większymi trudnościami i dlatego zwykle oblegane są tłumnie przez początkujących. Również miłośnicy treningu interwałowego i obwodowego mocno eksploatują te urządzenia w roli sprzętu do wolniejszych ćwiczeń.

Ławka do brzuszków

Jeżeli w siłowni znajdzie się kilka osób jednocześnie to można być praktycznie pewnym, że ławeczka przeznaczona do wykonywania brzuszków będzie przez większość czasu zajęta. Skłony i skręty tułowia są jednym z podstawowych i najbardziej lubianych ćwiczeń fizycznych i dlatego właśnie tak wielka popularność wiąże się z tym sprzętem.

Ergometr wioślarski

Jeżeli siłownia wyposażona jest w tak zwanego „wioślarza” to można być prawie pewnym, że znajdzie się w niej kilku miłośników „suchego żeglarstwa”. Ergometr jest bardzo lubiany ze względu na to, że angażuje wiele partii mięśniowych, przyczynia się do efektywnego spalania tłuszczu i pomaga wzmocnić stawy oraz mięśnie ramion, nóg i pleców. Dodatkowo za jego popularnością przemawia nietypowy i bardzo przyjemny sposób ćwiczenia, który daleki jest od rutyny i nudy klasycznych ćwiczeń.

Wyciągi

Nawet człowiek który nigdy nie był na siłowni kojarzy, że siłownia to sztangi, hantle i urządzenia z linami przytwierdzonymi do regulowanych obciążników. W każdej sali treningowej znajdzie się zawsze kilku miłośników korzystania z wyciągów i jest to jedno z tych urządzeń o które dość często wybuchają wręcz kłótnie. Wyciągi pozwalają ćwiczyć mięśnie barków, ramion i pleców bez konieczności tak ogromnego skupiania się na technice jak w przypadku wolnych ciężarów. To powód, dla którego wyciągi bardzo często oblegane są przez początkujących kulturystów oraz panie pragnące uzyskać piękną sylwetkę i ładny zarys ramion.

Sztanga

Przy większej ilości osób na siłowni trudno jest się też dostać do sztangi. W szczególności jest to problem sal gdzie ćwiczą panowie. Sztanga jest jednym z najlepszych i najbardziej profesjonalnych sprzętów do ćwiczenia z wolnym ciężarem – budzi respekt i pokazuje, że ćwiczący to nie byle kto. Dlatego właśnie przy gryfach spotkać możemy najdłuższe kolejki zniecierpliwionych miłośników podnoszenia ciężarów. Dotyczy to na równi ławek do wyciskania na leżąco i sztang przeznaczonych do rwania oraz martwego ciągu. W tym wypadku zwykle pierwszeństwo ma posiadacz największego bicepsa.

Maszyny do ćwiczeń mięśni ud

Urządzenia służące do treningu mięśni czworogłowych i dwugłowych ud również zaliczają się do kategorii lubianych i często używanych sprzętów siłowych. Prostowanie lub zginanie kolan pod naporem obciążonego drążka jest doskonałym ćwiczeniem nóg, które doceniają na równi umięśnieni panowie jak i walczące o piękna sylwetkę panie.

Motylek

To kolejna maszyna, którą upodobały sobie głównie panie i początkujący panowie – to im zazwyczaj zależy na wzmocnieniu mięśni i klatki piersiowej. Atrakcyjny sprzęt i niezbyt wymagające ćwiczenie sprawia, że przy większej liczbie ćwiczących czekanie na możliwość skorzystania z motylka może być dość długie.

Hantle

Przy stojaku z wolnymi ciężarami zawsze spotkamy grupę mocno zaangażowanych bywalców siłowni. Przy większym zainteresowaniu może być wręcz problem ze znalezieniem odpowiedniego obciążenia – hantle służą do wielu różnych ćwiczeń i ich uniwersalność sprawia, że rozchwytywane są bardzo szybko.

Polecane

pixel